Zwiedzanie Kordoby z dziećmi (w przeciwieństwie do Granady 😉 ) może być bardzo przyjemne – wystarczy miejsca dla rodziców, przeplatać lodami i miejscami dla dzieci 🙂 Znaleźliśmy wiele takich punktów i dzielę się z Wami gotowym planem wycieczki.

Zwiedzanie Kordoby z dziećmi – plan wycieczki:

Jeżeli Waszą bazą jest wybrzeże, np. Marbella, Malaga, Estepona to droga do Kordoby będzie malownicza. Wybierzcie opcję bezpłatnej ekspresówki – niesamowite widoki i bardzo komfortowe warunki jazdy.

Docieramy do Kordoby i zaczynamy!

  • Od parkingu! Założyłam, że jeżeli chcecie zwiedzać Kordobę, to pewnie na liście zabytków macie Mezquitę czyli Wielki Meczet. Polecam więc zaparkować blisko niego. W odległości około 400 metrów znajdziecie duży, piętrowy Parking La Ribera.
  • Dalej Mezquita i prowadzące do niego patio pomarańczy – patio jest bezpłatne, ale do Meczetu obowiązują już bilety. Kupicie je online, ale należy to zrobić wcześniej wybierając konkretny dzień. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 13 euro, a dla dziecka do lat 10 jest darmowy – natomiast trzeba taki bilet dziecięcy również zaznaczyć kupując bilety dla dorosłych. Bilety polecam kupować przez oficjalną stronę: https://tickets.mezquita-catedraldecordoba.es/es
  • Czas na coś dla dzieci. Wychodzimy z Meczetu i kierujemy się na Most Rzymski (Puente Romano) – przejdźmy przez niego. Fani serialu “Gra o tron” mogą skojarzyć, że ten właśnie most „zagrał” Długi Most w Volantis. Stojąc na końcu mostu, plecamy do Meczetu – po lewej stronie znajdziecie piękny plac zabaw w kształcie statku. Obok jest też budka z przepysznymi sokami z różnych owoców i bardzo dużo terenu zielonego, na którym można odpocząć, Dzieci mogą się wybiegać, Wy możecie odetchnąć i iść dalej.
Kordoba plac zabaw
  • Również na końcu mostu znajduje się wieża strażnicza Torre de La Calahora, a w niej multimedialne muzeum Museo Vivo de al-Andalus, czyli Żywe Muzeum Andaluzji. Z samej wieży jest też piękny widok na miasto.
  • idziemy dalej! Wracamy mostem w kierunku Meczetu i kierujemy się do Alcazar czyli pałacu i ogrodów Królów Chrześcijańskich. Tutaj również obowiązują bilety – możecie je kupić online wcześniej unikając kolejek.
  • Kiedy przejdziemy całość kierujemy się do największej atrakcji dla dzieci, czyli Miasteczka Dzieci (La Ciudad de los Ninios). To ogromny park z wieloma placami zabaw, toaletami i miejscami do urządzenia pikniku. Gdyby tylko postawić tam budkę z jedzeniem, to można spędzić w tym miejscu wiele godzin 🙂 Ale, że jedzenia nie było to głód sprawił, że spędziliśmy tam tylko godzinę. Miejsce, które naszym dzieciom podobało się najbardziej!
  • Ruszamy dalej w kierunku dzielnicy Żydowskiej – Juderia. Klimatyczne wąskie uliczki, knajpki, lodziarnie. Warto tam pospacerować i poczuć klimat.
  • Naszą wycieczkę kończymy na Plaza de la Corredera. Czas na obiad w jednej z wielu restauracji na tym placu oraz na kieliszek Fiti Fiti czyli lokalnego wina z regionu Montila-Morilez.
zwiedzanie Kordoby z dziećmi

P. S. Jeżeli masz pytania o wspomnianą Granadę, to pisz na kontakt@mumslife.pl – chętnie odpowiem 😉


Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life