Prezenty na komunię. Czasy się zmieniły, prezenty się zmieniły i kultowych “pieniędzy z komunii” nikt z nas już pewnie nie ma 🙂

Nas komunia czeka za rok i wiem, że to będzie wielkie wydarzenie rodzinne.

Prezenty na komunię – 5 najlepszych pomysłów!

Prezenty na komunię są dla dziecka jej ważnym elementem, powinny więc sprawiać radość obdarowanemu, ale pamiętajmy by jednak nie przyćmiły też ważnej uroczystości.

Na początku musimy się zastanowić z jakiej kategorii prezent chcemy kupić. Czy ma to być coś pamiątkowego jak np. zegarek, kolczyki, medalik czy Pismo Święte. Czy ma to być coś rozrywkowego, jak np. konsola czy sprzęt RTV. Czy ma to być coś rekreacyjnego, jak np. rower czy rolki? Czy ma to być coś edukacyjnego, jak np. czytnik albo jakiś kurs języka.

Warto przed zakupem porozmawiać z rodzicami i dzieckiem, które pójdzie do komunii, by sprawdzić czym się interesuje i co ma w domu, by prezentów nie dublować i trafić w gust.

Moje propozycje prezentów komunijnych:

Rower

To taki rodzaj prezentu, który chyba najbardziej kojarzy się z komunią. Dziecko w wieku 8/9 lat pojeździ takim rowerem już kilka sezonów. Warto więc zainwestować w coś dobrego i sprawdzonego, dopasować rozmiar do wzrostu dziecka, kolor do preferencji. Dodatkowo można pomyśleć o oznakowaniu roweru na wypadek kradzieży oraz o dobrym, bezpiecznym kasku.

Smartwatch lub klasyczny zegarek

Tu opcje mamy dwie, bo i czasy się zmieniają 🙂 Z jednej strony dobry klasyczny zegarek może być pamiątką na lata – ładna tarcza, porządny skórzany pasek, to coś co założy nawet na maturę czy jeszcze później. Z drugiej strony smartwatch może być bardzo praktycznym prezentem – możliwość lokalizacji dziecka, opcja dzwonienia z zegarka to tylko niektóre funkcje, jakie może mieć smartwatch. Do tego opcja wymiennych pasków, które mogą się zmieniać wraz ze wzrostem i zmianą gustu dziecka.

Czytnik lub tablet graficzny

Jeżeli dziecko, które chcemy obdarować lubi czytać to taki czytnik będzie świetnym prezentem. Dodatkowo jest to prezent, który podpowiada nam prezenty na kolejne okazje – np. książki w wersję na czytnik na Gwiazdkę 🙂 Z kolei jeżeli dziecko lubi rysować, chce pielęgnować swój talent artystyczny to może tablet graficzny? Tu również możemy rozwijać taki prezent dostępami do oprogramowania itd. Oba prezenty są ciekawą opcją, która dodatkowo sprawdzi się w podróży, bo zajmuje mało miejsca.

Aparat fotograficzny z opcją automatycznego wydruku zdjęć

Wczasach wielu zdjęć robionych telefonami, taki aparat, który automatycznie drukuje zdjęcia jest świetnym gadżetem do łapania konkretnych momentów. Taki prezent również można rozbudowywać – o etui. o rolki do wywyoływania, o statyw itp.

Biżuteria

To też prezent z kategorii tych pamiątkowych. Kolczyki czy łańcuszek to coś na lata, co będzie służyło i przypominało o osobie, od której prezent się otrzymało.

A po więcej inspiracji zapraszam Was na stronę sklepu Empik, gdzie znajdziecie prezenty na komunię w wielu innych kategoriach. Widziałam tam konsole, rolki, bardzo ciekawe gry planszowe czy prezenty edukacyjne, a nawet drony – znajdziemy tam coś dla każdego dziecka i coś na miarę każdego portfela. Znajdziesz tam również kartki pamiątkowe, ciekawe książki, które mogą być dodatkiem do prezentu oraz wiele komunijnych dekoracji.

prezent komunijny

+Wpis zewnętrzny sponsorowany.

Źródło zdjęć: Canva


Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life