Organizacja rodzinnego czasu, to sprawa nieco skomplikowana przy szkolnych dzieciach i różnych aktywnościach, ale wszystko da się zrobić! Od czego zacząć?

Od zaplanowania oczywiście 🙂

Organizacja rodzinnego czasu w kilku krokach

Zaplanuj.

Bez tego się nie da 🙂 Trzeba usiąść, zobaczyć co jest do zaplanowania i ZAPLANOWAĆ. Skonfrontować godziny naszej pracy z lekcjami dzieci, z zajęciami dodatkowymi, z planowaniem jedzenia, gotowaniem, sprzątaniem, ale przede wszystkim z czasem dla siebie. Tak, żeby mieć czas dla siebie – musisz go zaplanować. Tak samo jak dentystę, czy angielski dziecka wpisz do kalendarza swoje treningi, spotkania z przyjaciółkami a nawet plany na kanapę i Netflix.

Zapisz.

Gdy już wiesz co i kiedy, to zapisz to, bo z głowy ucieknie. W plannerze, w kalendarzu, na tablicy, w telefonie – tam, gdzie lubisz.

Sprawdź czy to działa!

…bo może nie działać 😉 Możecie mieć za dużo obowiązków, za dużo zajęć. Możecie chcieć inaczej planować tydzień. My np. po poprzednim bardzo intensywnym roku wiemy, że nie chcemy już jazdy konnej w czwartki, tylko we wtorki. Za to w czwartki chcemy wprowadzić nasze tradycyjne rodzinne sprzątanie domu, a w piątki chcemy już odpoczywać.

Wyciągaj wnioski, ułatwiaj.

Po kilku dniach, tygodniach sprawdź czy to jest system, który Twojej rodzinie odpowiada. Może da się coś zrobić inaczej, łatwiej? Wróć do punktu 1 😉

Sprawdź też moje pozostałe sposoby na to, by częściej mowić #mamczasdlasiebie będąc mamą:

  1. Organizacja kuchni
  2. Szybkie sprzątanie
  3. Obowiązki domowe dla dzieci
organizacja czasu rodziny

…. prezent!

Pobierz bezpłatny planner #mamczasdlasiebie i planuj razem ze mną!

I koniecznie daj znać jak wygląda organizacja rodzinnego czasu w Waszym domu. Jakie macie sposoby?


Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life