Nie mam czasu dla siebie – bardzo często czytam takie komentarze pod postami. No ale dlaczego go nie masz…?

Zastanówmy się nad tym wspólnie i znajdźmy rozwiązanie.

Nie mam czasu dla siebie, bo….

…na pewno wiele z nas powie, że nie mam czasu dla siebie, bo pracuję, mam dzieci, zajmuję się domem. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Przeanalizuj swój plan dnia, tygodnia. Zastanów się, gdzie ten czas ucieka – czy rzeczywiście na sprzątaniu, czy zajmowaniu się domem?

A może nie masz czasu dla siebie, bo:

  • tracisz czas na inne rzeczy – czasami to, że nie masz czasu dla siebie, może wynikać z nadmiernej ilości czasu spędzanego na korzystaniu z telefonu czy komputera i mediów społecznościowych. Te aktywności mogą pochłaniać znacznie więcej czasu, niż się tego spodziewasz. Przeglądamy coś bez celu, a potem się okazuje, że minęła godzina. Polecam zainstalować sobie aplikację, która mierzy czas spędzony na przeglądaniu mediów społecznościowych – ja się kiedyś mocno zdziwiłam 🙂 No chyba, że przeglądanie Instagram’a czy TikToka to jest właśnie nasz czas dla siebie i taką formę relaksu
  • tak naprawdę nie wiesz co jest Twoim czasem dla siebie – i dlatego mówisz “NIE MAM CZASU DLA SIEBIE”. Zastanów się co ma być Twoim czasem i ile czasu na to potrzebujesz. Czy to rower, czy spotkanie z przyjaciółką, czy joga, czy serial. Czy rano, czy wieczorem? Czy w domu, czy poza domem?
  • nie umiesz planować – jeśli nie masz dobrze zorganizowanego planu dnia lub tygodnia, może być trudno znaleźć czas dla siebie. Nieregularne harmonogramy i nagłe obowiązki mogą sprawić, że trudno będzie znaleźć spokojny moment na odpoczynek czy relaks. Zacznij planować – tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu. Wrzesień to bardzo dobry moment, by spróbować – zaczynamy naszą domową logistykę od nowa. Pobierz mój BEZPŁATNY PLANNER i zacznij!
  • nie planujesz czasu dla siebie – czy nie jest tak, że jeżeli masz zaplanowanego dentystę z dzieckiem, to zrobisz wszystko by się na tej wizycie pojawić? Zaplanujesz dzień, dojazd, ułożysz obowiązki. Dlaczego nie podchodzisz tak do czasu dla siebie? Może warto go zaplanować, wpisać w kalendarz i potraktować swój odpoczynek tak samo poważnie jak dentystę dziecka?
  • nie delegujesz / nie dzielisz się obowiązkami – przeważnie kobiety mają tak, że wszystkiego muszą same dopilnować. Sprawdzić, skontrolować i poprawić. A może tak usiąść rodzinnie i rozplanować obowiązki? I zaufać?
  • nie jesteś konsekwentna…i jak się nie udaje to odpuszczasz 🙂 Nie odpuszczaj! Tygodnie bywają różne – jeżeli w jeden poniedziałek nie uda się iść na zumbę, to może za tydzień się uda. Ale zaplanuj to i bądź konsekwentna!

Warto też przeanalizować swoje codzienne działania i zobowiązania, aby zidentyfikować, które z tych czynników mają wpływ na Twój brak czasu dla siebie. Czasami niewielkie zmiany w organizacji dnia lub podejście do zobowiązań mogą pomóc stworzyć więcej miejsca na osobiste potrzeby i odpoczynek.

A Ty? Jesteś team #mamczasdlasiebie

czy jeszcze NIE MAM CZASU DLA SIEBIE i może coś z tym zrobimy? 🙂


Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life