Gry rodzinne – lubicie, gracie? My od około dwóch lat, czyli od czasu kiedy Neli ogarnia gry, bardzo lubimy. Gramy często, dużo jest przy tym śmiechu i zabawy. Polecamy nasze ulubione!

Partnerem poniższej listy jest sklep SMYK, a to dlatego że wszystkie z naszych ulubionych gier możesz kupić właśnie tam – sprawdziłam!

A oto nasza lista gier, w które gramy całą rodziną od około roku – czyli od momentu, kiedy dziewczynki miały 4 i 6 lat.

Gry rodzinne – nasze TOP 7

KIM JESTEM? – fantastyczna gra rodzinna, która niesamowicie pobudza kreatywność. Jeden z uczestników losuje hasło. Nie widząc go, zadaje pytania pozostałym graczom, którzy mogą odpowiadać tylko TAK lub NIE. Zadanie polega na tym, by gracz na podstawie odpowiedzi odgadł co jest na karcie, której nie widzi. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy! Sprawdź TUTAJ.

UNO – gra karciana. My mamy tę klasyczną podstawową wersję, ale dostępne są również karty z ulubionymi bohaterami – np. Harry Potter czy Psi Patrol. Gra zgodnie z instrukcją dostosowana jest do dzieci w wieku powyżej sześciu lat, ale pięciolatka też spokojnie daje radę. Dzięki rozmiarowi idealna do walizki! Sprawdź TUTAJ.

MISTAKOS – gra trochę jakby zręcznościowa, trochę bierki? 🙂 Trzeba ułożyć wieżę z krzesełek tak, by krzesełka się nie poruszyły i nie przewróciły, gdy dokładamy kolejne. Uczestnik, któremu wieża się przewróci zabiera wszystkie krzesełka/drabinki… a wygrywa ten, komu zostanie ich najmniej, Istnieje też wersja z drabinkami. Sprawdź TUTAJ.

PEŁNY KURNIK – prosta gra z żetonami, ale ucząca strategii i konsekwencji działań. Dziecko musi zdecydować czy wymienia żetony, czy zbiera, na co wymienia itd. Lubimy ją też za to, że można całość spakować do małego woreczka i zabrać na wakacje. Sprawdź TUTAJ.

KALAMBURY – to chyba zna każdy! Gracz dostaje hasło do narysowania lub pokazania, a pozostali członkowie drużyny zgadują. Pokazywanie niesamowicie bawi nasze dziewczynki 🙂 Sprawdź TUTAJ.

ALIAS Junior – gra rodzinna, w której należy opisać słowo na karcie innymi słowami niż to napisane/narysowane. Również wymaga kreatywności, szybkości i zapewnia sporą dawkę śmiechu 🙂 Bardzo lubimy też wersję dla dorosłych “Kobiety vs. mężczyźni” Sprawdź TUTAJ.

CORTEX – czyli gra wzmacniająca pamięć i zdolność kojarzenia faktów. Nieco bardziej skomplikowana niż te powyższe, ale myślę że nie będzie nas nudziła jeszcze przez kilka lat grania z dziećmi 🙂 Sprawdź TUTAJ.

A jakie są Wasze ulubione gry rodzinne?

Współpraca reklamowa na zlecenie marki SMYK.


Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life