Z dziećmi

Prezenty na chrzciny?

Tematu wiary i tego o co w tym ważnym dniu tak naprawdę chodzi nie będę tu poruszać, bo to temat równie kontrowersyjny jak KP vs. MM, CC v. SN czy… PiS vs. PO ?

Przyjęło się jednak, że osoby zapraszane na chrzciny przynoszą dla maleństwa prezenty. W różnych rodzinach panują różne zwyczaje – w jednych daje się pieniądze, w innych zabawki, ubranka, w jeszcze innych sentymentalne gadżety. U nas wachlarz był obszerny – może znajdziecie w nim pomysł dla siebie ?

Najbardziej popularne i bezpieczne są pieniądze – szczególnie przy kolejnym dziecku w danej rodzinie trudno trafić z czymś, czego rodzice dla dziecka jeszcze nie mają. Nie ma co ukrywać – pieniądze są może mało wymyślnym, ale zawsze mile widzianym prezentem. Podejście wśród moich znajomych mam jest różne – odkładają na szczepienia, na fotelik, na pokój dla dziecka, do skarbonki lub wydają na bieżące potrzeby dziecka, których jest całkiem sporo: pieluszki, ubranka, mleko. My zdecydowaliśmy się na inną drogę – otworzyliśmy córkom konta oszczędnościowe: wpadła tam właśnie kasa z chrztu, wpada tam szalone 500+ ;), wpada tam również pewna kwota, którą postanowiliśmy córkom co miesiąc odkładać, oraz wpadają tam wszelkie pieniężne prezenty z różnych okazji. Dostęp do tych kont dziewczyny otrzymają, jak uznamy, że są już na to gotowe. Początkowo chcieliśmy założyć im konta na 18 lat, ale jak sobie przypomnę co miałam w głowie w tym wieku, to strach się bać ? Nic by nie zostało z kwoty, którą planujemy odłożyć, gdybym dostała ją w wieku 18-stu lat ? Zatem o tym, kiedy prezent otrzymają zadecydujemy potem – może na studia, może po studiach, może na pierwsze mieszkanie… Póki co zbieramy!

Inną kategorią prezentów są prezenty „religijne” – różańce, medaliki, Biblie, św. obrazki.

Idąc dalej – wpadają mi do głowy prezenty „standardowe”: ubranka, zabawki, kartony pieluch ?

Następna kategoria to rzeczy sentymentalne – i tu kreatywność nie zna granic. Uwielbiam szczególnie takie personalizowane – np. metryczki. Mam piękne metryczki dla obu dziewczyn od mamusiu.com Poza tym, że to przepiękna pamiątka, to również świetna ozdoba pokoju dziecka. Mamusiu.com posiada bardzo szeroki asortyment takich metryczek – wszystkie znajdziecie tu: http://www.mamusiu.com/kategoria-produktu/metryczki-urodzinowe/ My wybraliśmy dwie równe z motywem księżniczek, a do tego obrazek z napisem „Mała księżniczka”. Wszystkie 3 w pięknych, solidnych, drewnianych ramkach w kolorze pudrowego różu.

 

 

 

 

Z rzeczy sentymentalnych bardzo lubię również personalizowane zabawki: np. królik z datą urodzenia od Małe Cuda – Wiki ma takiego królika w swoim pokoju i uwielbia się nim bawić. Królik ma piękną tiulową spódniczkę, a na uszku haft z imieniem i datą urodzin. Ciekawe są również personalizowane drewniane skrzynie na pamiątki dziecka – żadna z moich córek jeszcze czegoś takiego nie posiada, ale skrzynie są na szczycie mojej listy „to buy” ? (chociaż jak zapytacie mojego męża, to powie Wam, że ta lista nie ma końca i wszystko z niej jest „na szczycie”…) Więcej personalizowanych prezentów wymieniłam w już jakiś czas temu tu.

Kolejną kategorią są książki. Poza tradycyjną Biblią, możemy wybrać opcję bardziej dziecięcą. Z ciekawszych pozycji, które dostały moje dziewczynki wymienię np. „99 historii biblijnych”, czy uroczą książkę „Papież Franciszek odpowiada” – jest to zbiór listów, które dzieci piszą do Papieża i zbiór jego odpowiedzi – sama przeczytałam jednym tchem! Świetnym pomysłem są również książki-pamiętniki, gdzie wpisujemy wszystkie ważne momenty z życia dziecka, możemy wklejać zdjęcia itd.

 

 

Ostatnia kategorią, która przychodzi mi do głowy są rzeczy pozłacane i posrebrzane – nie mam na myśli biżuterii, ale np. srebrną grzechotkę z grawerem na pamiątkę, posrebrzaną lub pozłacaną pamiątkę Chrztu Świętego a nawet specjalne łyżeczki z grawerem.

 

A jakie prezenty dostały Wasze dzieci? A może Wy sprezentowaliście dziecku coś naprawę wyjątkowego?

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

1 Komentarz


  • Odpowiedz

    Patrycja
    11 września 2017 at 11:24

    Jeremi dostał od chrzestnego złotą monetę. ?

  • Odpowiedz


    2 + 4 =