Ogólna świadomość na temat zdrowia czy jakości życia rośnie z dnia na dzień. Ludzie coraz częściej zdają sobie sprawę, że uważne dobieranie akcesoriów domowych może mieć ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Odpowiednie łóżko, materac lub pościel mają niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia. Przecież spędzamy kilka godzin w ciągu doby właśnie w sypialni! Dowiedz się, jak inwestycja w dobrej jakości materac może odmienić Twoje życie.

Dobry materac to zdrowy sen

Po długim, męczącym dniu nie ma nic lepszego niż położenie się do łóżka. Jeśli posiadasz wygodny materac dostosowany do Twojego ciała i potrzeb, relaks jest jeszcze bardziej odczuwalny. Zdrowy, spokojny sen to potrzebna regeneracja dla naszego organizmu. Podczas spania zmniejsza się niepokój i stres, ciało odpoczywa. 

Dobry sen to również większa wydajność i energia następnego dnia. Posiadając stary, zużyty lub nie dopasowany materac, nie dbasz o swoje zdrowie. Pozbawiasz siebie wysokiej jakości snu, energii, relaksu. Ciągłe budzenie się w nocy z powodu niewygody dostarcza Ci niepotrzebnego stresu. Zmniejszasz również swój metabolizm, co może doprowadzić do otyłości, a następnie regularnego chrapania.

Po co się męczyć? Zadbaj o swój komfort inwestując w dobrej jakości materac

Odpowiednia postawa ciała a materac

O dobrą postawę ciała powinno dbać się nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Gdy leżysz w określonej pozycji przez dłuższy czas, Twoje ciało ją zapamiętuje. Siła grawitacji i opór materaca mogą powodować nieprawidłowe ułożenie. Wówczas zaczynasz taką postawę powielać przez całą dobę. Oprócz tego odczuwasz ból mięśni i stawów, zarówno pleców, bioder jak i szyi. Tego typu zwyrodnienia będą się z czasem zamieniać w różnego rodzaju schorzenia.

Wysokiej jakości materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla ciała i zdrową postawę podczas snu. Równomiernie rozkłada ciężar ciała, dzięki czemu nie będziesz odczuwać nawracającego bólu. Inwestycja w doby materac to inwestycja w swoje zdrowie. 

Pomoc dla alergików

Stary lub słabej jakości materac to bardzo częsta przyczyna powstawania alergii. W środku materaca zbiera się setki roztoczy, które zjadają martwe komórki skóry, ludzki tłuszcz i cząsteczki kurzu. To właśnie roztocza są główną przyczyną astmy i wielu alergii. 

Osoby o wrażliwej skórze lub układzie oddechowym powinny unikać materaców wykonanych ze słabej jakości tworzywa. Dotyczy to także osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży. 

Jeśli któryś z członków Twojej rodziny lub Ty sam jesteś alergikiem, zastanów się nad kupnem lepszego materaca. Może się okazać, że alergia nie będzie tak dokuczliwa lub w ogóle się cofnie. 

Podsumowanie

Dobrej jakości materac to podstawa zdrowego snu i odpowiedniej postawy ciała. Dzięki wygodnemu materacowi można poprawić swoją wydajność oraz jakość życia. Unikniesz również wielu chorób, szczególnie pleców, szyi i kręgosłupa. Wysokiej jakości materac to także ratunek dla alergików. Nie bądź obojętny w stosunku do Twojego snu!

* ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY PARTNERA

_________________________________________________________________________________________________________

Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life