Recenzja robota sprzątającego RoboJet.

Recenzja robota sprzątającego RoboJet – bardzo często szukacie tej frazy na moim blogu. Ale wreszcie jest! Przetestowaliśmy go porządnie, zniósł chłopak wiele, zna nasz dom doskonale – czas więc na jego zalety i wady.

Uwielbiam czystość i porządek. Mam swoje patenty na to, żeby w domu zawsze było czysto. Jednym z nich jest robot sprzątający. Zacznijmy od tego dlaczego RoboJet.

Zależało mi na kilku kwestiach:

 • polska marka
 • serwis w Polsce
 • opcja odkurzania i mycia
 • niski poziom hałasu
 • możliwość ustawienia mapy dla obu pięter

Tym sposobem wybrałam model X-One od RoboJet.

Recenzja robota sprzątającego

RoboJet X-One – zalety:

2w1 – mycie i odkurzanie w jednym

Robot posiada hybrydowy zbiornik na wodę o pojemności 360 ml i pojemnik na kurz, elektroniczne dozowanie wody oraz 3 poziomy nawilżenia.

Co ważne:

 • Nie każdy automatyczny odkurzacz posiada funkcję mycia podłóg na mokro (mopowania).
 • Automatyczne odkurzacze RoboJet mają większy zbiornik na wodę względem konkurencji. Większy zbiornik pozwala umyć większą powierzchnię na jednym cyklu sprzątania.
 • Istnieją dwa rodzaje zbiorników na wodę:
  • Elektroniczny zbiornik na wodę – jak w przypadku RoboJet. Daje to możliwość dostosowania nawilżenia mycia do rodzaju podłóg (inaczej przy drewnianej podłodze, a inaczej przy płytkach). Jest to dla mnie bardzo ważny punkt, bo na parterze domu mam położone płytki, a na piętrze panele, które gorzej znoszą nadmiar wody.
  • Grawitacyjny zbiornik na wodę – jak w przypadku konkurencji. Oznacza to, że w zbiorniku na wodę znajduje się otwór, przez którą sączy się po prostu woda (bez żadnej regulacji). Woda sączy się do chwili, aż skończy się w zbiorniku. Takie rozwiązanie może poskutkować niedostosowaniem poziomu nawilżenia do podłóg, a w najgorszym wypadku może to doprowadzić do uszkodzenia podłogi.

Poziom głośności 55 dB

RoboJet jest jednym z najbardziej cichych robotów na rynku. Hałas waha się na poziomie ok. 55dB, a modele konkurencyjne potrafią osiągać nawet 70 dB. To jest dla mnie bardzo ważne, bo używam robota najczęściej wtedy gdy pracuję – hałas mi nie przeszkadza i nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Jest to też istotne przy dużych powierzchniach, bo im dom większy, tym robot pracuje dłużej – zatem długotrwały hałas mógłby być irytujący.

Moc ssania 2500 Pa

Średnio konkurencyjne roboty mają 2000 Pa zatem RoboJet ma siłę aż o 500 Pa większą i to naprawdę widać. Nie ma problemu ze sprzątaniem zarówno piasku jak i np. większych okruchów ciastek pozostawionych przez dzieci

Technologa Laser360° Pro

Mapowanie laserowe to najbardziej zaawansowana i dokładna metoda nawigacji dla automatycznych odkurzaczy. Odkurzacze automatyczne są w stanie niezwykle dokładnie omijać przeszkody i zapewnić najwyższą dokładność sprzątania. Nasz RoboJet bez problemu omija krzesła, wjeżdża pod kanapę i wymiata wszystko z kuchennych narożników. Zmiany nie stanowią dla niego problemu – zaakceptował nowy dywan, stolik czy choinkę i szybko się odnalazł w nowej rzeczywistości, bowiem tworzy on mapy w czasie rzeczywistym.

Dwie szczotki boczne

Roboty RoboJet mają dwie szczotki boczne. W modelach konkurencji jest zazwyczaj 1 szczotka boczna. Szczotki boczne zapewniają zwiększoną skuteczność sprzątania, ponieważ 2 szczotki boczne wymiatają nieczystości jednocześnie z obu stron robota (zwiększając przy roboczą powierzchni sprzątania podczas jednego przejazdu), a szczotka główna wraz z turbiną kieruje je do pojemnika na kurz.

Robot posiada komunikaty w j. polskim

Stanowi to spore ułatwienie dla osób nietechnicznych i starszych. Robot podczas włączenia, uruchamiania wydaje komunikaty głosowe w j. polskim informując o wybranych funkcjach. U nas to fajna opcja dla dzieci – wiedzą co się dzieje i kiedy nasz robot mówi „Rozpoczynam sprzątanie” to dziewczynki odpowiadają „Powodzenia!”

Aplikacja

Daje jeszcze większe możliwości. Aplikacja w j. polskim umożliwia nie tylko zdalne zarządzanie pracą robota, monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym, ustawianie precyzyjnych harmonogramów sprzątania, wybór mocy ssania lub mopowania, ustawianie trybów czyszczenia, ale także:

 • sterowanie głosem za pomocą asystentów Google Home lub Alexa,
 • wirtualne ściany w aplikacji,
 • wyznaczanie stref sprzątania,
 • wyznaczanie stref zakazanych,
 • kierowanie robota w konkretne miejsce,
 • harmonogram sprzątania.

10 trybów sprzątania

W tym: 

 • turbo – do większych zabrudzeń
 • optymalny / normalny – do codziennego sprzątania
 • oszczędny – przy odświeżeniu podłóg

Pilot

Dla osób, które nie są zainteresowane korzystaniem z aplikacji to przydatny gadżet, bo umówmy się – nie widzę mojej babci z apką

Dodatkowe informacje o firmie RoboJet 

 1. RoboJet to polska marka, która jest na rynku już 10 lat!
 2. Posiada pozytywne opinie na Ceneo
 3. Serwis w Polsce – ekspresowa reakcja. Nawet w 24 godziny. To jest dla mnie ogromnie ważne, bo nie chciałabym odsyłać robota gdzieś na drugi koniec świata
 4. Darmowa dostawa w 24 godziny!

Recenzja robota sprzątającego RoboJet X-One – wady:

Czy posiada wady? No każdy facet posiada – a nasz robot to Andrzej

A tak serio:

 • czas pracy – to może być wada, ale nie musi. Zależy jak podejdziemy do tematu. Faktem jest, że sama biorąc odkurzacz do ręki odkurzysz dom szybciej niż robot, no ale musisz mieć na to czas. Korzystając z robota trwa to chwilkę dłużej, ale nie tracisz na to czasu, bo robot robi to za Ciebie.
 • nie odkurzy schodów – tutaj pojawia się potrzeba posiadania odkurzacza ręcznego.
 • kiedy skończy odkurzać dół trzeba go przenieść na górę – ale to już chyba nie wada a fanaberia

A na hasło M20G otrzymacie 10% rabatu na odkurzacze i roboty sprzątające RoboJet.

Mam nadzieję, że recenzja robota sprzątającego RoboJet będzie dla Was przydatna.

Jak sami widzicie mamy tu zdecydowaną przewagę zalet. Ale już totalną przewagą robota sprzątającego jest to, że mogę powiedzieć #mamczasdlasiebie!

*Tekst sponsorowany