Z brzuszkiem

Poznańskie porodówki – czyli gdzie rodzić w Poznaniu?

Poznańskie porodówki – to temat chyba najczęściej wyszukiwany na blogu. Dzięki Wam udało mi się zaktualizować informacje na temat wszystkich poznańskich porodówek, byście miały to w jednym miejscu.

Wiem, jak ważny dla przyszłej mamy jest wybór porodówki. Czytamy, szukamy informacji – ale tak naprawdę czym powinnyśmy się kierować?

Ja w obu przypadkach chciałam rodzić tam, gdzie pracuje mój lekarz prowadzący. Było to dla mnie ważne dlatego, by czuć że ktoś mnie tam zna, ktoś wie jaka jest moja historia. Przy pierwszym porodzie się nie udało ? Moja pani doktor pracowała w szpitalu Raszei, ale niestety w chwili gdy musiałam trafić już do szpitala miała zaplanowane wakacje. Trafiłam więc na Polną i tam też zostałam na okoliczność drugiego porodu.

Jedno chcę Wam powiedzieć – nie możemy mówić która porodówka jest najlepszą, a która tą najgorszą. Bardzo irytują mnie pytania na forach: „którą porodówkę polecacie??”. Żeby polecić tę najlepszą, musiałabyś rodzić we wszystkich czterech ? Wtedy taka opinia ma dla mnie jakiekolwiek znaczenie. Dlatego też jak widzę odpowiedzi „Tylko Polna”, „Lutycka i żadna inna”, „Nie ma lepszej niż Raszei” to mam ochotę zapytać: „A jakie masz porównanie? Dlaczego jesteś taka pewna tej oceny?”.

Poznańskie porodówki – trzy ważne sprawy:

  • założenie jest takie, że nikt w szpitalu nie chce nam raczej zrobić krzywdy ? Nastawmy się pozytywnie i sami też bądźmy fajnymi ludźmi.
  • w każdym szpitalu pracują ludzie – tacy sami jak w sklepie, na poczcie, w urzędzie, gdziekolwiek. Tacy sami ludzie jak Ty czy ja. Ci ludzie mają rodziny, mają swoje życie, mają swoje problemy. I chociaż prywatne życie totalnie nie powinno wpływać na ich pracę, to zastanów się czy kłótnia z mężem, korki w drodze do pracy czy choroba dziecka nie wpływają na Twoją pracę? Weźmy to pod uwagę oceniając personel każdego ze szpitali. Ok, żeby nie było tak różowo – ludzie wredni i bez empatii też istnieją, ale postarajmy się myśleć że to tylko mniejszość ?
  • porodówka to nie SPA. Owszem profesjonalizm położnej, czysta pościel i pełnowartościowe jedzenie powinny być czymś podstawowym, ale w tym przypadku bardziej bym się skupiała na doświadczeniu i medycznej wiedzy ludzi, którzy się nami opiekują.

Ale przejdźmy do meritum!

Poznańskie porodówki Waszym okiem:

Pamiętaj, również że wiele informacji na temat swoich praw znajdziesz na stronie Fundacji Rodzić po Ludzku – https://www.rodzicpoludzku.pl/dla-kobiet.html

Życzę Ci powodzenia – pamiętaj, że poród to początek nowego życia i najpiękniejszej przygody ? Będzie dobrze!

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Odpowiedz


53 + = 57