Ciąża Macierzyństwo Styl życia Uroda

Czy bielizna ma znaczenie?

Dzisiaj o tym, co dla nas szczególnie ważne – nasz biust i bielizna, która jest dla niego odpowiednia.

Miałam przyjemność porozmawiać z Anią, właścicielką salonu Chabur, która opowiedziała mi o tym na co powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu biustonosza. Jesteście ciekawe?

Zapraszam!

Aniu, dlaczego odpowiedni dobór biustonosza jest dla kobiety tak ważny?

Na początek chciałam podkreślić, że biustonosz to nie tylko część garderoby i kwestie wizualne czyli koronka albo ulubiony kolor. Biustonosz to bardzo ważny element garderoby, który może mieć wpływ na wady postawy, bóle głowy czy żołądka. Odpowiednio dobrany biustonosz do budowy klatki piersiowej, a także do kondycji biustu zmienia naszą sylwetkę, wyszczupla ją i odciąża plecy.

Noszenie złego rozmiaru biustonosza może mieć przeróżne konsekwencje i warto o tym wiedzieć. Po pierwsze bóle w odcinku szyjnym, bóle ramion, kręgosłupa i głowy. Niewłaściwy rozmiar biustonosza wpływa na kondycję naszego biustu – może on ulec opadnięciu. Biustonosz ma ogromny wpływ na naszą sylwetkę i postawę. Bardzo często przy złym rozmiarze stanika Panie się garbią chcąc ukryć biust.

I jest jeszcze jedne bardzo ważny aspekt. Otóż noszenie złego stanika może wpływać na naszą psychikę, na postrzeganie samej siebie. Jak wyglądamy źle to i czujemy się źle. Nasza samoocena i pewność siebie spada.

Jakie najczęstsze błędy popełniamy kupując biustonosz?

Najczęstszym błędem jaki spotykam w przymierzalniach są za duże obwody, a za małe miseczki. Jednak równie częsty błąd, może przypadek z którym się spotykam to niechęć do zakupu biustonosza w odpowiednim (często większym niż dotychczas) rozmiarze.

Kiedy należy wymienić biustonosz?

Biustonosz tak naprawdę nadaje się do wymiany z dwóch powodów: albo się zużył, albo zmienił nam się rozmiar biustu, a my ciągle chodzimy w starym biustonoszu ?

Sygnałem do wymiany jest za luźny obwód – biustonosz powinien być stabilny na naszym ciele, nie przemieszczać się. Oczywiście za małe miski, wylewający się biust to kolejne powody, do zakupów.

Po czym poznać, że biustonosz jest za mały albo za duży? 

Za mały to wylewające się piersi , wbijający się fiszbin pod pachą. Za duży to zbyt luźny obwód, który przemieszcza się podczas naszych ruchów oraz odstająca miseczka.

Słyszałam ostatnio o minizerach dla dużych biustów – czy to rozwiązanie szkodzi/ pomaga?

Nie szkodzą. To znaczy wizualnie na pewno ? Zasada minizerów jest taka że spłaszczają biust, układają go bardzo naturalnie i rozkładają na boki. Jak staniemy w takim biustonoszu na wprost to optycznie może mamy mniejszy biust, ale z profilu nasza sylwetka ma fałdy na brzuch(to jest nasz biust) i jakieś 10kg więcej.

Jak już jesteśmy przy dużych rozmiarach – czy mogą być subtelne, delikatne, z wąskimi ramiączkami itd.?

Duże rozmiary to także zwiewne koronki czy prześwitujące siateczki. Ramiączko poszerza się wraz z rozmiarem. Oczywiście nie odpowiada ono za stabilizacje biustu, ale jednak pomaga ukształtować piękną kulę. Myślę, lepszym kompromisem jest szersze ramiączko i dobrze dopasowany biustonosz niż „dziura”, „koleina” na ramieniu i bolące plecy ?

Ciąża to ciężki czas dla naszego biustu. O czym wtedy powinnyśmy pamiętać?

Kobieta w ciąży szczególnie powinna zadbać o to, aby kupić biustonosz na czas ciąży i do karmienia. I to nie może być ten sam biustonosz ? Biustonosz na czas ciąży, to biustonosz z elastyczną górą miseczki , dobrany przez Brafitterkę troszkę inaczej niż standardowo, dzięki temu jeden może dwa biustonosze powinny nam starczyć na czas ciąży.

Biustonosz do karmienia kupujemy nie wcześniej niż w 9 miesiącu ciąży. Proszę się nie dziwić, że Brafitterka dobierze lekko odstającą miseczkę. To normalne o czym wiele kobiet zapomina, że pokarm nachodzi po porodzie i jeszcze musi się zmieścić wkładka.

A kobieta karmiąca piersią?

Jeśli kobieta już karmi, warto raz na miesiąc/dwa przyjść na konsultację do Brafitterki i sprawdzić czy rozmiar biustonosza jest jeszcze dobry. Bardzo często w tym okresie kobiety zapominają o dobrym staniku. Traktują biust tylko jako źródło pokarmu dla maluszka, a to tak naprawdę jest najgorszy moment dla biustu.

Biust w ciągu jednego dnia podczas karmienia zmienia rozmiar i wagę kilkukrotnie. Dlatego tak ważne jest, aby obwód biustonosza był dopasowany i stabilizował biustonosz na ciele. Biustonosz nie powinien być luźny.

Bardzo ważny jest również biustonosz całkowicie miękki do spania. Podtrzymuje on delikatnie biust w nocy, a także trzyma wkładkę.

Czas na sport! Na co zwrócić uwagę przy doborze biustonosza do biegania/ na fitness?

Biustonosz do wszelakiej aktywności fizycznej jest bardzo ważny. To absolutnie must have dla każdej z nas. Biust niezależnie czy mały czy duży, nieodpowiednio zabezpieczony podczas ćwiczeń narażony jest na rozciąganie i opadanie. Biust podczas wykonywania ćwiczeń rusza się cały czas z nami we wszystkich kierunkach, z boku na bok, z góry na dół i z przodu do tyłu.

Warto pomyśleć o biustonoszu, który zredukuje nam te wstrząsy. Dostępne na rynku miękkie topy znanych firm nie stabilizują nam biustu, działają one na zasadzie kompresji – przyciskają biust i spłaszczają go. Małe biusty po prostu się gubią w takim topie, a z dużych piersi tworzy się „monopierś” czyli wielka bryła zmiażdżonego biustu. Dodatkowo przy dużym biuście mogą pojawić się odparzenia czy też podrażnienia skóry.

Polecam biustonosze sportowe, które wykonane są metodą enkapsulacji – to znaczy tylko tyle, że każda pierś jest ukształtowana, podtrzymana osobno, w swojej misce. Biustonosz taki redukuje ruch biustu ale nie spłaszcza go. Wizualnie biust także zyskuje ?

Czy bielizna może modelować naszą sylwetkę, wpływać na jej wygląd? Nie chodzi mi tutaj o typową bieliznę wyszczuplającą, tylko zwykły biustonosz.

Tak jak już wspomniałam wcześniej, dobrze dopasowany biustonosz czyli stabilny obwód i miseczki w dobrym rozmiarze unoszą nam biust. Dzięki temu odkrywamy talię, bo biust z brzucha wędruje na swoje miejsce ?

Biustonosz z sieciówki? Zakupy online? Kupować?

Różnica między biustonoszem z sieciówki, a biustonoszem z salonu brafittingowego jest zasadnicza. Przede wszystkim jakość bielizny, ale także usługa Brafitterki. W sieciówkach nie znajdziemy pomocy wykwalifikowanej Brafitteki, która pomoże dobrać nam biustonosz, ale także nauczy nas poprawnie go zakładać.

Sieciówki oferują tylko jedną markę, w salonach brafittingowych marek jest ok 15 właśnie po to, aby każda kobieta niezależnie od budowy ciała i rozmiaru znalazła coś dla siebie.

Jeśli chodzi o zakupy online, to tylko po wcześniejszej wizycie w tym salonie stacjonarnie. Brafitterka upewni się co jest potrzebne, jaki rozmiar/fason, jaka marka najlepiej leży i potem będzie mogła podesłać paczuszkę do domu ? Druga opcja-jeśli już to wszystko wiemy to możemy zamawiać ?

Czy dobry biustonosz musi być drogi? Co świadczy o jego jakości?

Cena biustonosza przekłada się w 100% na jego jakość i wykonanie. Dobry biustonosz składa się z ponad 40 elementów pomijając wszelkie dodatki które go zdobią. Rodzaj dzianin, koronek czy haftów oczywiście też ma znaczenie i wpływa na cenę.

Możemy kupić tańszy biustonosz, ale musimy mieć świadomość, że posłuży nam na krócej.

Co poza czarnym i białym klasykiem powinno się znaleźć w szafie każdej z nas?

Oj to kwestia bardzo indywidualna ? Ja kocham bieliznę w kolorze ciała, beżową bo jest tak naprawdę pod wszystko, ale lubię także kolory. Kolory to moja podstawa! Kolorowy biustonosz może bez problemu stać się częścią naszej stylizacji i być bardzo efektowny ?

Aniu, bardzo dziękuję za rozmowę i mnóstwo cennych informacji, a Was drogie Panie serdecznie zapraszam na konsultacje do Chabur ?


Odpowiedz


47 + = 55