Z brzuszkiem Z dziećmi

Przeziębione niemowlę?

Aura nam nie sprzyja! Deszcz, wiatr – wokół chorzy ludzie. Gdzie nie pójdziesz tam słychać kaszel i kichanie. Nie zawsze uda się przed tym ustrzec maluszka.

Jak pomóc dziecku kiedy już coś złapie? Wiki męczył katar i stan podgorączkowy przez kilka dni. Początkowo leczyłam ją sama – przychodnia z tłumem chorych ludzi nie jest zbyt przyjazna, ale gdy katar nie mijał postanowiłam pójść z dzieckiem do lekarza, który zalecił nam:

– witaminę C w kropelkach (5 kropli dziennie)

– Nurofen dla dzieci – działa przeciwgorączkowo i w przeciwieństwie do do Paracetamolu również przeciwzapalnie

– maść majerankowa pod nosek – lepiej się dziecku oddycha

– woda morska + Frida – i tu ważna uwaga! Pamiętajcie, żeby w miarę często zmieniać w niej filtry – zbierają się tam wirusy i bakterie, które mogę spowodować infekcję u rodzica, który to wdycha.

– kiedy katar nie mijał lekarz zalecił nam spray Euphorbium S 3 razy dziennie i mam wrażenie, że dopiero to wyleczyło Wiki. Pamiętaj jednak, że należy skonsultować to z lekarzem!

Dodatkowo często wietrzyłam sypialnię i dużo spacerowałam jeżeli Wiki nie miała gorączki.

Często pojawia się też pytanie czy matka może karmić piersią, jeżeli sama jest chora – tak może, a nawet powinna! W mleku wytwarzają się wtedy przeciwciała, które przygotowują organizm maluszka do walki z potencjalną infekcją. Warto jednak założyć maseczkę jednorazową na czas karmienia i ograniczyć przytulanie i całowanie dziecka – tak, wiem jest to trudne ? Sama całuję moją córeczkę trylion razy dziennie ?

A czym leczyła się matka karmiąca?

– Prenalen – tabletki na gardło

– Prenalen – spray do nosa

– Rutinacea

– wszelkie domowe sposoby – herbata z miodem (jeżeli dziecko nie jest uczulone!), cytryną, sok z malin, aronii, czarnego bzu

– witamina C 1000mg

Dużo zdrowia na te jesienne miesiące