Rodzicielstwo Z dziećmi

Książki dla dzieci na jesienne wieczory, czyli biblioteczka przedszkolaka!

Książki dla dzieci. Uwielbiamy, mamy pełne półki i czytamy co wieczór. Dziewczynki doskonale znają i lubią ten rytuał – to rozczulające, kiedy przykrywają mini kołderką swoje misie w mini łóżeczku i udają, że im czytają…

Czytanie dzieciom zbliża, tworzy więź, wycisza wieczorem, buduje wspomnienia. Słowa „poczytasz mi mamusiu/ tatusiu?” są u nas częstym zwrotem i Was również do tej tradycji namawiam.

Wszystkie Basie, Tupcie, Pucie i inne juz dawno przerobiliśmy. Polskie tradycyjne bajki również. Szukałam czegoś ciekawego, skłaniającego do refleksji, wygodnego do czytania. Odwiedziłam Bawidło.pl – od pierwszej wizyty kocham i nienawidzę to miejsce jednocześnie ? Asortyment mają świetny, ceny bardzo dobre, a całość domykają ludźmi z pasją. Wybrałam 10 serii książeczek, których wcześniej nie znaliśmy.

Jesteście ciekawi co to za książki?

 • Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód – bardzo fajna seria wydawnictwa Nasza Księgarnia, które znać możecie również z kultowej serii „Rok w….”. „Opowiem ci mamo…” to książeczka z pięknymi ilustracjami z wnętrza ula, z opowieściami o pszczołach, z wierszykami i zadaniami – książka idealna dla dzieci, które zadają dużo pytań i chcą wiedzieć ? Grube strony będą bezpieczne również dla maluchów. Wydawnictwo rekomenduje tę pozycję dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i tak faktycznie chyba jest ?
 • Miś zwany Paddington – to książeczka dla dzieci, które lubią bardziej słuchać niż oglądać kolorowe ilustracje – raczej dla starszaków od 4 roku życia. Przygody wesołego misia, pisane przyjaznym językiem, czytane przez rodzica zbliżą przedszkolaka do snu. No i kto nie jest ciekawy, czy miś znajdzie dom? ? Mały, wygodny format zmieści się również do plecaka/ torebki by czytać w podróży czy na wakacjach.
 • Pampiludki na szlaku szczęścia – to seria książeczek o nieco religijnym zacięciu. To seria książeczek z krótkimi opowiadaniami o mieszkańcach Pampilii, który prostym i lekkim językiem objaśniają najmłodszym czytelnikom zawiłości wiary chrześcijańskiej. Jeżeli chcecie dziecku przybliżać wiarę, to jest to bardzo subtelny sposób. Tę książkę należy zrozumieć, więc będzie odpowiednia dla dzieci w wieku 4/5+.
 • Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica hotelu. – to z kolei książeczka dla małych ciekawskich ? „Biuro detektywistyczne…” to cała seria składająca się z 25-ciu opowieści przygodowych. Każda książeczka opowiada inną historię, która zainteresuje nawet rodziców.
 • Co się stało z Albertem. Niezwykle ciekawa seria wydawnictwa Zakamarki przybliża nam losy Alberta i jego taty w ośmiu częściach. Uczy emocji, mówiąc o nich w prosty i przystępny dla dziecka sposób. Książeczka „Co się stało z Albertem” opowiada o jego pierwszym dniu w szkole i emocjach z tym związanych. Będzie idealna dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
 • Złość i smok Lubomił. To jedna z książek z serii o uczuciach – ta mówi o złości. O tym jak sobie z nią radzić, ale również o tym, że nie można się jej bać. Może być wyjątkowo pomocna zarówno dzieciom, jak i rodzicom. W serii znajdziemy m. in. strach, radość, zazdrość, smutek. Ta seria to wspaniały sposób nauki obchodzenia się z emocjami.
 • Wesoły Ryjek. To seria idealna dla ciekawskich przedszkolaków w wieku od 3 do 5 lat! Wesoły Ryjek to wesoła seria opowiadająca o perypetiach głównego bohatera. Odpowiada na wiele przedszkolnych pytań…. no bo który przedszkolak nie chce wiedzieć jak działa zegar i jak się kończą podróże w nieznane?
 • Tola na wsi. No któż nie zna Toli? I któż nie ma ochoty na wakacje na wsi? Wiki po jednym wieczorze z Tolą miała ochotę piec domowy chleb i skakać do jeziora z pomostu ? Tola ma 4 lata i wspaniałe przygody. To bardzo pogodna i pełna dobrych emocji książeczka, idealna na wieczór i przeznaczona dla przedszkolaków między 3 a 5 rokiem życia.
 • Turlututu w krainie Ogra. Specyficzna i ciekawa pozycja – sprzyja dyskusjom i pytaniom. Bardzo oryginalna grafika, a do tego zadania, zagadki i niespodzianki uczynią z czytania niezłą przygodę.
 • Edzio i przyjaciele. Urodziny Edzia. – Edziowi wydaje się, że wszyscy zapomnieli o jego urodzinach, a tymczasem jego przyjaciele zachowują się dość dziwnie. Kto nie zna takiej historii? Urodziny Edzia, to piąta część serii „Edzio i przyjaciele” – przygód wesołego wiewiórka. Bardzo polecamy!

I jak? Której serii nie znaliście wcześniej? ?

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

2 komentarze


  • Odpowiedz

   Sonia
   8 października 2019 at 14:10

   Jejku, ale super wpis! I ten róż w pokoju.. pięknie ?


  • Odpowiedz

   Mum’s Life
   8 października 2019 at 15:45

   dziękuję! ? Bardzo się cieszę!


Odpowiedz


8 + = 15