Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym z pewnością w ciągu dnia spędzasz sporo czasu. Służy głównie do przygotowywania posiłków, dlatego powinna cechować się maksymalną funkcjonalnością. Ponadto musi być łatwa do posprzątania, aby jedzenie nie stykało się z dużą ilością drobnoustrojów, co może powodować rozmaite problemy trawienne. Z tych powodów zlew kuchenny stanowi niesamowicie istotny element jej wyposażenia. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

Zlew kuchenny dostosowany do potrzeb

Jedną z najpopularniejszych opcji wyposażenia kuchni stanowi zlewozmywak. To cechujący się o wiele większą funkcjonalnością odpowiednik umywalki. Wykorzystuje się go przede wszystkim do zmywania naczyń, mycia produktów spożywczych i usuwania pozostałości po przygotowywaniu posiłków. Szeroki wybór różnorodnych modeli można znaleźć na stronie internetowej https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki.

Pojedyncza komora sprawdzi się w małych kuchniach, ale jeżeli masz dużą rodzinę, najlepiej decydować się na zlew dwukomorowy ze względu na ich znacznie większą powierzchnię. Pozwalają również odseparować od siebie brudne naczynia oraz płukane jedzenie, co likwiduje konieczność pozmywania przed rozpoczęciem przygotowywania potrawy. Istnieje także podział na zlewozmywaki z ociekaczem lub bez. Wszystko zależy od tego, czy w Twojej kuchni jest miejsce na dodatkową suszarkę na naczynia.

Dopasowanie zlewu do reszty wyposażenia kuchni

Idealny zlew kuchenny powinien doskonale wpasowywać się w aranżację pomieszczenia. Z tego powodu najlepiej kupować go razem z baterią. Bogaty asortyment znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, aby te dwa elementy dobrze ze sobą współpracowały. W innym wypadku obniży się komfort korzystania ze zlewu. Szczególny nacisk należy położyć na odpowiednie wymiary oraz montaż na stosownej wysokości. Jeżeli już na tym etapie pojawiają się problemy, warto poprosić o pomoc fachowca, aby nie popełnić błędu. Jest to bowiem decyzja na lata, a funkcjonalna kuchnia znacząco ułatwia gotowanie i sprzątanie, na które prawdopodobnie poświęcasz całkiem sporo czasu każdego dnia.

Aby zlew kuchenny współgrał z wystrojem kuchni, warto też zastanowić się nad materiałem, z jakiego będzie wykonany. Do nowoczesnej aranżacji pasuje stal nierdzewna lub kompozyty w neutralnych kolorach. Rustykalne wnętrze polubi się z ceramiką – postaw zaokrąglone krawędzie, często z dekoracyjnymi detalami. Jeśli urządzasz kuchnię w stylu klasycznym, wybierz granit lub inne naturalne materiały, na przykład w ciemniejszych kolorach.

Wybór zlewu ze względu na sposób montażu

Większość osób podejmujących się remontu kuchni najpierw wybiera meble kuchenne, a dopiero później decyduje się na zakup zlewu – i nie jest to zła kolejność. Dzięki temu mniej więcej wiadomo, jakiego rodzaju armatury się poszukuje. Wśród popularnych modeli można wyróżnić zlewy:

  • nakładane,
  • podwieszane,
  • na równi z blatem,
  • wpuszczane w blat.

W tym wypadku ostateczną decyzję warunkuje przede wszystkim typ zabudowy. Trzeba oczywiście uwzględnić również swój wzrost, aby dobrać stosowną wysokość.

Wyposażenie dodatkowe zlewu kuchennego

Obecnie powstało wiele interesujących i pożytecznych rozwiązań, mających zwiększyć funkcjonalność zlewozmywaka i tym samym ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków. Mowa tutaj o takich urządzeniach jak:

  • korek automatyczny,
  • młynek do odpadków,
  • dozownik płynu do naczyń,
  • wbudowany filtr do wody.

Warto przemyśleć skorzystanie z wymienionych opcji, zwłaszcza jeżeli uwielbiasz gotowanie i tym samym poświęcasz na nie sporo czasu. Uczynią one bowiem cały proces szybszym i przyjemniejszym. Ciekawe rozwiązanie stanowi również ociekacz nakładany na komorę, ponieważ dzięki niemu nie trzeba korzystać z dodatkowej suszarki. Wielbicielom makaronu przyda się także dopasowane do zlewu sitko do odcedzania.

*ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY PARTNERA, sponsorowany i dostarczony w całości

——————————————————————————————————————————-

Przeczytałaś? To zostań ze mną na dłużej!

Wpadnij na mojego Instagram’a

Odwiedź Facebook’a

Możesz też zrobić zakupy w moim sklepie i powiedzieć #mamczasdlasiebie!

Mum's Life