Dbamy o siebie

Makijaż permanentny – wszystko, co powinnaś wiedzieć!

Makijaż permanentny – co to takiego? Od kilku miesięcy jestem szczęśliwą posiadaczką permanentnych brwi – doceniam ten komfort szczególnie latem! ?

Wiele z Was pytało o metodę, o salon, o przeciwwskazania…. Nie czuję się kompetentna, by fachowo odpowiedzieć, ale znam kogoś kto te kompetencje ma ?

Porozmawiamy dzisiaj z Agnieszką Buchert – właścicielką salonu Studio Agnes, moją serdeczną wieloletnią koleżanką i sprawczynią zamieszania na moich brwiach!

Aguś, czym tak naprawdę jest makijaż permanentny?

To forma makijażu stałego, polegającego na wprowadzeniu pod skórę pigmentu. Jest to metoda, która zaoszczędza czas poświęcany na malowanie oraz niweluje codzienny poranny pośpiech. Sposób wykonywania makijażu polega na podobnej zasadzie do tatuowania, ale pigment nie jest wprowadzany tak głęboko.  Dzięki makijażowi permanentnemu zniknie problem nierównej linii brwi czy wiecznie rozmazującego się makijażu brwi oraz ust. Makijaż permanentny brwi pozwala cieszyć się naturalnie podkreślonym spojrzeniem w każdym momencie dnia i nocy. Dzięki zabiegowi wykonanemu na ustach zyskamy pięknie podkreślony kształt wraz z subtelnym wypełnieniem kolorem. Usta zyskają na wyrazistości, a po pomadkę zaczniemy sięgać coraz rzadziej.

Czy to zabieg dla każdego? Jakie są przeciwwskazania?

Przed zapisaniem się na zabieg warto zapytać swoją linergistkę o listę przeciwskazań do zabiegu pigmentacji. W trosce o swoje zdrowie powinnyśmy szczerze odpowiedzieć na każde z zadanych pytań.

Przeciwwskazania (m.in.):

  • Świeże blizny w miejscu pigmentacji.
  • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew.
  • Leki sterydowe – należy odczekać minimum 6-12 miesięcy.
  • Używanie odżywki na porost brwi – należy odstawić miesiąc przed.
  • Ciąża, karmienie piersią.
  • Infekcje wirusowe, grzybicze czy bakteryjne w miejscu poddanemu pigmentacji.
  • Aktywna opryszczka.
  • Gorączka
  • Przyjmowanie antybiotyków.
  • Choroby skóry (m.in. łuszczyca, intensywne stany zapalne, atopowe zapalenie skóry).
  • Cukrzyca – wymagana zgoda lekarza prowadzącego.
  • Nowotwór – wymagana zgoda lekarza prowadzącego.
  • Botox – należy odczekać minimum 4 tygodnie.
  • Powiększone usta – należy odczekać minimum 4 tygodnie.
  • Plastyka powiek / lifting twarzy – należy odczekać 6-12 miesięcy, w zależności od opinii lekarza prowadzącego.
  • HIV, AIDS

Jak nie zrobić sobie krzywdy? Czym się kierować przy wyborze salonu, w którym wykonamy zabieg?

Przede wszystkim wybierajmy osobę gruntownie wyszkoloną w zakresie kosmetologii oraz pigmentacji, która stale poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności. Linergistce powierzamy swoją twarz, istotne jest zatem abyśmy mogły w pełni jej zaufać. Ważna jest też nienaganna czystość salonu i sterylność wykorzystywanych narzędzi.

Na jak długo taki makijaż starcza?

Metoda pudrowaombre, które wykonuję utrzymują się w naskórku do około 2 lat. Po roku warto udać się na dopigmentowanie, które wzmocni i nasyci kolor naszego makijażu.

O czym należy pamiętać po zabiegu? Jak pielęgnować miejsce zabiegu?

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń linergistki (w Studio Agnes otrzymają Panie listę do zabrania ze sobą). W ciągu 3 tygodni po pigmentacji należy unikać słońca, sauny oraz basenu. Warto zaplanować zabieg po powrocie z urlopu.

Czy to boli? ? 

W zależności od indywidualnego progu bólu, jak i miejsca poddanego zabiegowi. Brwi niekiedy nie wymagają żadnego znieczulenia skóry, natomiast usta są bardziej wrażliwe i przy tym bolesne – jednak efekt końcowy wart jest poświecenia ?

Stosowane są miejscowe maści znieczulające i przygotowujące skórę do zabiegu oraz znieczulenia, które można wykorzystać również w jego trakcie. Zdecydowanie nie musimy bać się dyskomfortu.

Po pigmentacji brwi możemy od razu wracać do czynności zawodowych, natomiast dzień przeznaczony na pigmentację ust winien być dniem wolnym (ze względu na stopniowo ustępującą opuchliznę).

Dlaczego zajęłaś się właśnie makijażem permanentnym? Skąd ta pasja?

Makijaż permanentny skradł moje serce wiele lat temu, podczas pierwszych praktyk zawodowych. Możliwość obserwowania przy pracy doświadczonej linergistki, która zachwyciła mnie swoimi pracami była pierwszym momentem, w którym przepadłam! Cierpliwie dążyłam do urzeczywistnienia tego pięknego marzenia. Pomogło ponaglanie Klientek, które nie mogły doczekać się przełożenia wykonanego przeze mnie kształtu henny na dłużej utrzymujący się efekt…  ?

Jednak zanim rozpoczęłam szkolenia w tym zakresie, uczyłam się sztuki tradycyjnego makijażu pracując jako wizażystka z Pannami Młodymi, podczas nagrań, koncertów czy sesji zdjęciowych.

Gdzie można Cię znaleźć? ? 

Na co dzień przyjmuję w Poznaniu na ul. Przemysłowej 281. Gabinet znajduje się w pobliżu Avenidy i dworca PKP, na terenie posesji znajduje się parking dla Klientek Studio.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną www.studioagnes.pl

facebook: Studio Agnes

instagram: studio_agnes_

Istnieje możliwość umówienia wizyty w Instytucie Zdrowia i Urody w Kościanie (www.gidaszewska.pl).

Nie wykluczam współpracy na terenie Wrocławia ?

Aguś, dziękuję bardzo! ? 

Chcesz wcześniej wiedzieć o nowych postach? Zapisz się do newslettera.

You Might Also Like

Brak komentarzy

Odpowiedz


57 + = 63